В Гранд Хотел София бяха раздадени за шести пореден път годишните награди „Мисис Дама на годината“ 2014. Собственик и продуцент на наградите и организатор на церемонията са агенция „Феймъс“ и “Mrs. Universe Ltd.” и тяхната собственичка Меги Савова.
Това не е поредният конкурс за красота, не е състезание. Идеята на наградите е да бъдат намерени онези жени на днешния ден, известни или не толкова, които сами изграждат своето име и се гордеят с него. Това са дами, които познаваме, заради това, което сами са направили, а не известни като „половинката на някой“. Те са майки, те са приятелки, те са делови партньори, те произвеждат благата ни, те създават работни места... Те дават кураж на другите и най-вече – те символизират всичко онова, което е дамата на днешния ден. Затова нашата идея е те да получат своето заслужено признание за това, че сами са изградили свое собствено име в обществото .
Над 250 дами бяха кандидати за разпределение в 27 категории, но от тях журито реши да награди само 9.
По традиция гостите на вечерта бяха посрещани с чаша шампанско, a вечерята бе 5-степенно меню и най-добрите вина, представени от сомелиера Мишо Марковски.
Водеща на събитието беше Мариана Маринова.
Специални гости бяха бизнесмените Явор Цаков, Гергана Ташкова, носителките на титлите „Мисис България“, „Мисис Баба“, „Лейди България“ и „Мисис Дама на годината“.
Фотограф Валери Захов.
Информация за наградените дами на годината:
Категория „Организиране на събития“ – Силвия Танева – Бургас
Силвия е собственик на сватбен център „Брилянтин“. От 7 години организира сватбени тържества и други събития. Прилага индивидуален подход в работата си и сбъдва мечтите на клиентите си. През 2010 г. основава Асоциацията на бургаските сватбени агенции, която е единствената на регионално ниво в България. Тя обединява професионалистите в сферата и създава по-висок стандарт и качество на работа. Превръща организирането на Сватбено изложение в Бургас в традиция. На 14 февруари тази година открива сватбен център „Брилянтин“, единствения по рода си в Югоизточна България.
На фона на големия брой нови магазини и брандове, които напоследък навлязоха в България, фирмите с дългогодишен опит в представянето на дамска мода се броят на пръсти. Представител на точно такава фамилия е г-ца Юлияна Дедева, която успешно вече трета година менажира модния бутик July Couture – част от магазините на групата от дружества Ахат, която е повече от 20 години на българския пазар.
Приемането на идеята да концентрираш усилията и възможностите си в развиването на даден вид бизнес, да осигуриш приемственост и то от няколко поколения, води и до положителния и забележителен резултат – безпогрешно познаване вкусовете на клиентите ти, успешно лавиране между преходното, модерно и истински ценните артикули, които трябва да са под ръка на всяка дама.
Категория „Красота и здраве“ – Виктория Стефан – Дерма Про
От 2010 г. Виктория Стефан е част от мениджърския екип на Дерма Про. Центърът се занимава с естетична дерматология и извайване на красив силует. От 15 години Виктория се занимава с козметика, но Дерма Про се оказва истински предизвикателство, тъй като започва работа в най-тежките икономически условия. Пътят към успеха е екип от специалисти, иновативни методи, високо технологична апаратура и световно доказани марки продукти. Виктория вярва, че всеки следващ ден ще бъде по-добър от предишния.
Категория „Обществена дейност и социално значими проекти“ – Албена Димитрова – Зонта Клуб
Албена Рашева Димитрова е поканена да членува в голямото семейство на Зонта Интернешънъл през 2004г. Тя се присъединява към Зонта Клуб Велико Търново и в продължение на четири години и половина работи активно по различните проекти на клуба; участва в съвместни проекти между Зонта Клуб Велико Търново и различни местни и други български неправителствени организации; участва в две национални конференции на НПО по проблемите на съвременните жени в областта на здравеопазването, образованието и защитата от домашно насилие; взема активно участие в работата по изготвянето на законопроекта за омбудсман в България; участва активно в поставянето на основите на младежка Зонта структура в Първа гимназия на града и други.
През 2008г. се присъединява към Зонта Клуб Света София, като най-младия член на клуба и до днес е една от най-младите в редиците на Зонта Интернешънъл изобщо в целия свят. Както често обича да казва Албена „Времето за приказки свърши и дойде времето за реални резултати, защото вече просто нямаме време!“.
Категория „Най-успяла българка в чужбина“ – Ана Иванова – Монако – лице на кампанията на Оланд
От 9 години живее в Монако. Носителка е на титлата „Мисис България“ 2008. Има 2 дъщери – близначки. Открива собствена фирма за модели „Фешън Бътърфлай“ и успешно я развива. Благодарение на добрите й мениджърски качества тя става първата българка, получила почетен медал от Кмета на града, където развива бизнеса си. През 2009 г. представя България на международен конкурс в Рига и печели приза „Мисис Европейски съюз“. След като една от моделките в агенцията й се разболява от рак на 17 години, Ана основава асоциация с името „Монако дриймс“ и развива благотворителна дейност. По-късно навлиза и в политическата кариера като подкрепя възгледите на Франсоа Оланд за имигрантите и се издига в партията му. В момента тя е на специализиран стаж в съда в Люксембург.
Категория „Журналистика“ – Екип на списание „Икономика“ в лицето на Невена Мирчева
„Икономика“ е най-авторитетното и дългогодишно издание в България. То излиза от 1990 г. и е част от групата на Бранд Медия България от 2011 г.
Категория „Благотворителност“ – Паолина Петракиева – получи наградата „Мисис“ за благотворителност.
Паолина Петракиева е носителка на титлите „Мисис България“ и четвърта на „Мисис Вселена“. Тя е избрана заради участието си в благотворителни инициативи, включително кампанията „Коледни ангели“.
Анелия Петкова получи наградата за „Най-лоялен партньор“ към холдинга. През годините Анелия Петкова проявява активност и облича носителките на титлите „Мисис България“, „Лейди България“, „Мисис Баба“ и др.
Почетен член на клуб „Мисис Дама на годината“ е Кетевен Коблианидзе, собственичка на бутик в мол „Парадайс Център“.
За първа година се учредява награда за силните мъже на България –
Mr. of the Year, които подкрепят своята половинка да се развива в професионален и личен план. Първият носител е Атанас Караколев – половинката на „Мисис България – Вселена“ 2009 – Елена Караколева.
Размер на снимката 1325/2000 pix
Дата на публикуване 29 Март 2014, 09:42
автор erogance
цена 25 лв
Забележка:
- При необходимост от снимки с по-висока резолюция или видео материал моля обръщайте се към нас чрез посочената форма за
контакт.
- Цените на посочените снимки са за еднократна публикация.
- Цената за използване на снимки за PR материали, плакати и др. е по договаряне.
- Освен публикуваните тук снимки агенцията разполага и с други и при запитване може да бъдат предоставени за закупуване.